Zanim przejdziemy do sedna wpisu zapraszam wszystkich do obejrzenia krótkiego filmu, który powstał na tym wyjeździe 😉

 

We wrześniu 2014 roku razem z Iloną, Werką i Mateuszem wybraliśmy się na rowerową wycieczkę po wschodzie Polski. Dzisiaj pewnie moglibyśmy powiedzieć, że był to przejazd po Green Velo, ale wtedy jeszcze tego popularnego szlaku nie było na mapach. Wyznaczając naszą trasę korzystaliśmy ze strony: http://exoticpoland.zm.org.pl/pe.php?t=mapa_trasy-2 .

Wystartowaliśmy z Suwałk, a po 8 dniach i około 700 km pedałowania, wycieczkę zakończyliśmy w Zamościu. Po drodze zobaczyliśmy wiele zabytków sakralnych, pięknych przyrodniczo miejsc oraz kilka niemal opuszczonych wsi. Wschód Polski nas zauroczył i do dzisiaj z nostalgią wspominamy ten wyjazd. Nawet zwykłe zakupy w przydrożnym sklepiku miały swój niepowtarzalny klimat, za którym po powrocie do domu się tęskni.

Z całego serca polecam każdemu wycieczkę rowerową po wschodzie Polski. Dzisiaj, dzięki Green Velo wygląda to trochę inaczej, mamy wiele udogodnień i z całą pewnością spotkamy więcej rowerzystów na naszej trasie. Wydaje mi się jednak, że klimat jeszcze pozostał i wystarczy nie skupiać się na kręceniu kilometrów, aby go doświadczyć. Należy tylko włączyć guzik “ slow life”  i można czerpać radość z otaczającego świata. Zapraszam do zobaczenia kilku zdjęć z tego wyjazdu 😉